February 27, 2024 3 min read

Schody w domu pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Coraz większy odsetek osób urządzających swoje wnętrza zastanawia się nad inwestycją w szklane schody. Czy warto zdecydować się na taką opcję? Poniżej znajdziesz garść informacji na ten temat, co powinno ułatwić Ci podjęcie decyzji!

Spis treści:

  1. Szklane schody dodadzą nowoczesnego charakteru do wnętrza
  2. Schody ze szkła są uniwersalnym rozwiązaniem
  3. Bezpieczeństwo to podstawa
  4. Łatwość zachowania czystości
  5. Postaw na sprawdzonego dostawcę
  6. Który wariant schodów szklanych wybierasz?

Szklane schody dodadzą nowoczesnego charakteru do wnętrza

Szklane schody dodają przestrzeni elegancji i nowoczesności. Dzięki swojej transparentnej konstrukcji optycznie powiększają pomieszczenie i pozwalają na lepsze doświetlenie przestrzeni. Jeśli zatem zależy Ci na uzyskaniu efektu świetlistego wnętrza, warto wówczas rozważyć schody szklane w swoim domu. Co więcej, jest to polecana opcja zarówno w przypadku pomieszczeń, które mają zapewniony duży dostęp do naturalnego światła, jak i w odwrotnym przypadku. Dzięki transparentności takich schodów ze szkła maksymalnie wydobędziesz atuty wnętrza i nadasz mu zupełnie niespotykanego charakteru.

Schody ze szkła są uniwersalnym rozwiązaniem

Szklane schody doskonale komponują się zarówno z nowoczesnym, jak i klasycznym stylem wnętrzarskim. Bez względu na to, który wariant w zakresie urządzania wnętrz jest Ci bliższy, decydując się na szklane schody w domu dopełnisz dotychczasową aranżację. To nie koniec zalet takiego rozwiązania. Może ono być także świetną opcją w przypadku pomieszczeń, które mają nietypowe wymiary. W ich przypadku zastosowanie standardowych schodów mogłoby być trudne do zrealizowania. W takich sytuacjach schody wyprodukowane ze szkła pozwolą uzyskać zarówno funkcjonalność, ergonomię jak i estetykę. Jeśli będzie zależało Ci na uzyskaniu w pełni spójnego efektu, warto też rozważyć zastosowanie szklanych balustrad. Dzięki temu stworzysz w pełni harmonijny i spójny rezultat.

Bezpieczeństwo to podstawa

Schody pełnią przede wszystkim funkcjonalną rolę. Muszą być jednak także bezpieczne dla domowników i gości. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy schody wykonane ze szkła będą dobrym wyborem w tym kontekście, miej na uwadze, że do ich produkcji wykorzystywane jest szkło wysokiej jakości. Co więcej, jest ono uprzednio poddawane wieloetapowej obróbce, co przekłada się na kwestię bezpieczeństwa. Nie ma zatem obaw czy przesłanek przemawiających za tym, że schody mogłyby się stłuc lub nie wytrzymać dużego obciążenia. W przypadku ewentualnego ukruszenia – tu również nie ma obaw o ewentualne skaleczenie się, ponieważ szkło nie potłucze się na ostre kawałki.

Łatwość zachowania czystości

Istotną kwestią może być dla wielu osób także to, że szklane schody są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ nie absorbują brudu tak jak drewno czy inne materiały. Wystarczy regularne przecieranie, aby prezentowały się tak samo świetnie jak tuż po montażu. W porównaniu do kamienia nie wymagają tak dużo troski, z kolei w zestawieniu z drewnem są o wiele bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Nasi eksperci będą w stanie zarekomendować polecane produkty, które są polecane do pielęgnacji i czyszczenia takich schodów ze szkła. Dzięki nim zapewnisz sobie pożądany efekt gładkiej, przejrzystej tafli na dłużej!

Postaw na sprawdzonego dostawcę

W trosce o to, aby dobrać najlepszy wariant dostosowany do potrzeb użytkowników, warto skorzystać z konsultacji oferowanych przez ekspertów ZGLASS. Od lat specjalizujemy się w produkcji rozmaitych wyrobów ze szkła, również tych nietypowych. Jeżeli zatem oczekujesz wysokiej jakości, bezpieczeństwa, jak i estetyki, warto skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia. Nieustannie pracujemy nad zwiększaniem naszej konkurencyjności, uczestniczymy w szkoleniach i podpatrujemy globalne trendy na targach branżowych. Dzięki kooperacji z nami możesz oczekiwać solidności w nowoczesnym wydaniu. Zajmiemy się zarówno kwestią doradztwa, ale podchodzimy do takiego projektu kompleksowo. Mowa o zebraniu pomiaru, przygotowaniu projektu, doradztwie w zakresie oferowanych możliwości, aż po montaż. Takie holistyczne podejście to ogromna wygoda i oszczędność czasu.

Który wariant schodów szklanych wybierasz?

Można wyróżnić wiele rodzajów takich schodów ze szkła. Katalog dostępnych możliwości zaczyna się od szklanych schodów z korespondującą do nich szklaną balustradą. Będą świetnym pomysłem pozwalającym na unowocześnienie wnętrza. Następna opcja dotyczy kręconych szklanych schodów. Bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku małych powierzchni. Kolejny wariant dotyczy schodów z podświetleniem. Umożliwiają one wykorzystanie gry świateł i zapewnią unikatowy efekt.

Podsumowując, decyzja o zastosowaniu szklanych schodów w domu zależy od indywidualnych preferencji estetycznych, budżetu oraz funkcjonalności pomieszczenia. Pomogą też nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru i stylu. Już tylko kilka kroków dzieli Cię od konsultacji i zamówienia oryginalnych schodów ze szkła!