Schody szklane

Schody szklane — doskonały dodatek do aranżacji

Przy okazji budowy własnego domu lub całkowitej renowacji przestrzeni, stajemy przed kilkoma kluczowymi pytaniami. Jednym z nich jest sposób, w jaki będziemy wchodzić na wyższe piętra. Z pewnością chcielibyśmy, aby poza funkcjonalnością była również możliwość oryginalnego wpisania się w całą przestrzeń. Schody szklane z całą pewnością się do tego nadają. Stanowią one cały czas rzadko spotykany element w projektowaniu wnętrz, a mają bardzo dużo zalet pod względem estetycznym.

Przede wszystkim mogą one zapewnić odczucie bardziej przestronnej przestrzeni. Schody szklane zazwyczaj są przezroczyste, dzięki czemu mamy odczucie przebywania w zdecydowanie większej przestrzeni. Warto również pamiętać o właściwościach szkła względem światła. Dzięki nim w całym domu zagości więcej światła i będziemy czuli się zdecydowanie bardziej komfortowo we własnych czterech ścianach.

Szklane schody — nie tylko do domu

Oczywiście przy projektowaniu wnętrza w pierwszej kolejności myślimy o własnych czterech ścianach. Prawda jest jednak taka, że szklane schody znakomicie wpiszą się w klimat biurowy, w którym znajduje się obecnie niemalże cały świat. Widać wyraźnie, jak wygląda architektura miejska — dominacja metalu oraz szkła tworząca połączenie minimalizmu z industrializmem. Coraz więcej przedsiębiorstw skupia się na przekazywaniu do swoich klientów jasnego przekazu w postaci bycia nowoczesnym, otwartym na kreatywne rozwiązania zespołem. Takie wrażenie można stworzyć na różne sposoby, w tym architekturę samego wnętrza. Szklane schody z pewnością pozwolą na wprowadzenie nowoczesnego sznytu do naszej biurowej przestrzeni.

Schody ze szkła w różnych wariantach

Zwracamy również uwagę na to, jakie będzie użytkowanie naszych produktów. Schody ze szkła można wykorzystać w domu i biurze, ale również na zewnątrz w postaci balustrad. Wymaga to skorzystania z nieco innej technologii w postaci szkła hartowanego oraz specjalnie dostosowanego do zmienności warunków atmosferycznych laminatu.

Niektórzy klienci mogą się obawiać, że schody ze szkła nie są bezpieczne ze względu na ich potencjalny udźwig. Od razu spieszymy z dementowaniem takich kwestii. Ich wytrzymałość praktycznie nie różni się od tradycyjnych, drewnianych rozwiązań. Warto również zwrócić uwagę na możliwość ich różnego zaprojektowania. Istnieje opcja zarówno zaprojektowania klasycznych schodów pionowych, ale również nieco bardziej ekstrawaganckich, kręconych rozwiązań.