February 27, 2024 3 min read

Chcesz zmienić coś w swoim dotychczasowym wystroju kuchni? Jeśli owszem, warto zainteresować się panelami szklanymi. Wybór odpowiedniego panelu szklanego do kuchni może mieć istotny wpływ na estetykę, funkcjonalność oraz łatwość utrzymania tego pomieszczenia w czystości. Czym się kierować przy poszukiwaniach?

Spis treści:

  1. Określ kolor i wzór
  2. Montaż i wykończenie
  3. Ustal grubość panelu
  4. Łatwość czyszczenia
  5. Skorzystaj ze sprawdzonego dostawcy
  6. Odmień wygląd swojej kuchni!

Określ kolor i wzór

Zastanawiasz się, jaki panel szklany do kuchni wybrać? W pierwszej kolejności warto przystąpić do określenia jego barwy oraz wzoru. Na rynku panuje duża różnorodność, przez co taki panel może być dostępny w rozmaitych kolorach i wzorach. To z kolei pozwala dopasować go do wystroju i stylu kuchni. Można wybrać jednolity kolor pasujący do reszty wnętrza lub panel z dodatkowym nadrukiem lub wzorem, który doda charakteru i indywidualności do pomieszczenia.

Warto także rozważyć możliwość zastosowania szkła z efektem lustra, które optycznie powiększy przestrzeń kuchni. Jest to szczególnie polecane w przypadku kuchni o małym metrażu. Stosując się do tej wskazówki skorzystasz podwójnie, ponieważ nie tylko unowocześnisz wygląd kuchni, ale dodatkowo wizualnie ją powiększysz.

Montaż i wykończenie

Panel szklany można zamontować na ścianie za kuchenką, ale także na całej powierzchni ściany kuchennej. Warto skonsultować się z fachowcem, aby wybrać najlepsze rozwiązanie.

W zależności od preferencji estetycznych, panel może być zamocowany bezpośrednio do ściany za pomocą specjalnych klipsów lub ramki, lub też zamontowany na płycie nośnej, która zapewnia dodatkową izolację.

Ustal grubość panelu

Warto wiedzieć, że standardowa grubość panelu szklanego wynosi zazwyczaj od 4 do 6 mm, ale istnieją także opcje grubości 8 mm lub wyżej. Są one bardziej solidne i trwałe. Grubość panelu ma także przełożenie na koszty. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki wariant będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z konsultacji z jednym z naszych specjalistów. ZGLASS tworzy grono pasjonatów branży. Nieustannie podnosimy nasze kompetencje i śledzimy zmieniające się trendy. Warto zatem umówić się na konsultację w sprawie wyboru odpowiednich paneli szklanych z Wrocławia. Taka wstępna rozmowa pozwoli Ci zapoznać się z dostępnymi możliwościami oraz ceną. Decydując się na usługi naszej firmy możesz skorzystać także z fachowego pomiaru, doradztwa w zakresie dostępnych paneli, a następnie sprawnego montażu. Taka kompleksowa opieka to dla Ciebie synonim wygody. Rzetelne porady, materiały wysokiej jakości, sprawna realizacja usługi, to wszystko czego możesz oczekiwać dzięki współpracy z ZGLASS.

Łatwość czyszczenia

Panel szklany powinien być łatwy w utrzymaniu czystości, aby zapewnić higieniczne warunki w kuchni. Biorąc pod uwagę, że jest to miejsce, w którym z założenia powstają zabrudzenia i zachlapania przy gotowaniu. Taki panel szklany będzie tutaj dobrym rozwiązaniem, który ułatwi zachowanie pożądanej czystości w tym pomieszczeniu.

Zwykle wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką z delikatnym detergentem, aby usunąć zabrudzenia i plamy. Jak widać zachowanie takich paneli w czystości nie wymaga wiele wysiłku. Jeśli należysz do grona osób, które lubią utrzymać swoją przestrzeń w czystości, wybór takich modnych, szklanych paneli będzie strzałem w dziesiątkę!

Skorzystaj ze sprawdzonego dostawcy

Podczas poszukiwań takich paneli porównuj nie tylko ceny, ale także opinie dotychczasowych klientów oraz staż upatrzonej przez Ciebie firmy. Dzięki temu podjęcie świadomej decyzji odnośnie wyboru potencjalnego dostawcy powinno przyjść o wiele prościej. Firma, która od dawna specjalizuje się w produkcji wyrobów ze szkła, jak np. ZGLASS, będzie w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i sprostać także w przypadku nietypowych realizacji. Nieustanny rozwój, poszerzanie wiedzy, podpatrywanie trendów na międzynarodowych targach, to wszystko wpisuje się w filozofię naszej firmy. Zastanawiasz się, jaki panel szklany do białej kuchni wybrać? Jeśli zależy Ci na tym, aby nawet w przypadku ewentualnych zachlapań takie panele prezentowały się jak najlepiej, warto postawić na jasne, pastelowe kolory. To bezpieczny wybór, który sprawdzi się w przypadku wielu wnętrz bez względu na to, jaki styl w aranżacji preferujesz.

Odmień wygląd swojej kuchni!

Podsumowując, wybór panelu szklanego do kuchni zależy od preferencji estetycznych, funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz łatwości utrzymania czystości. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje i skonsultować się z profesjonalistą, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Decydując się na kooperację z doświadczonym producentem, takim jak ZGLASS, możesz oczekiwać wyrobu wysokiej jakości i zadowolenia. Jeżeli zatem chcesz odmienić wnętrze swojej dotychczasowej kuchni, wybierz dogodną formę kontaktu i skorzystaj z konsultacji! Spędzanie czasu w takim odmienionym pomieszczeniu z pewnością sprawi Ci wiele radości i doda kuchni nowego charakteru i nowoczesnego wyglądu.