October 23, 2023 2 min read

W każdym mieszkaniu i domu powinno znajdować się lustro. Jest to z całą pewnością obowiązkowy element wyposażenia dla każdego, kto dba o swój schludny wygląd. Jednak jego rola nie sprowadza się tylko do tego – istnieją pewne lustrzane sztuczki projektowe, które pozwolą Ci na uzyskanie szczególnych efektów. Chcesz je poznać? Zapoznaj się zatem z naszym poniższym wpisem, a wszystko stanie się jasne!

Spis treści:

  1. Lustrzane sztuczki projektowe – trik głębi i wysokości
  2. Rozświetl przestrzeń swojego domu – sprawdzona lustrzana sztuczka projektowa
  3. Wzmocnij efekt za pomocą lustra

Lustrzane sztuczki projektowe – trik głębi i wysokości

Lustra bywają różne – występują w stalowych, gipsowych, drewnianych ramach, a nawet bez nich. Ich oprawy mogą być grube, cienkie, posrebrzane, złocone, białe, czarne, proste lub nieco bardziej skomplikowane. To wszystko sprawia, że bez trudu możesz dopasować je do klimatu, stylu i kolorystyki pasującej w Twoim otoczeniu. Chcemy jednak przedstawić Ci lustrzane sztuczki projektowe, dzięki którym nieco zmienisz wygląd swojego mieszkania. Pierwszy z nich pozwoli Ci na skorygowanie niewłaściwych proporcji. W jaki sposób osiągniesz ten efekt? Wystarczy, że lustro postawisz na podłodze lub powiesisz je na wysokości ok. 3 cm – a efekt głębi masz gwarantowany. Chcesz optycznie wydłużyć wnętrze? Ustaw zatem lustro pionowo. A może chcesz poszerzyć przestrzeń? Wystarczy, że prostokątne lustro ułożysz lub zawiesisz poziomo – i gotowe! Zależy Ci na tym, aby pomieszczenie wydawało się wyższe? Tutaj sprawdzi się wysokie, duże lustro. Ustawione pionowo, doda wnętrzom co najmniej kilka centymetrów wysokości.

Rozświetl przestrzeń swojego domu – sprawdzona lustrzana sztuczka projektowa

Jakie jeszcze lustrzane sztuczki projektowe są godne uwagi? Z całą pewnością te, które pozwolą Ci na lepsze oświetlenie pomieszczenia. Sprawdzą się tam, gdzie przez większość dnia wpada niewiele promieni słonecznych. Na czym polega ten trik? Na zawieszeniu lustra pomiędzy oknami, a dokładnie na wąskiej ścianie pomiędzy otworami okiennymi. Innym sposobem jest umieszczenie lustra na ścianie prostopadłej do okna lub położonej naprzeciwko. Odbijające się promienie, dadzą efekt świetlnej iluzji optycznej.

Wzmocnij efekt za pomocą lustra

Na ścianie w Twoim salonie wisi piękny obraz, dekoracyjna tapeta czy inny element dekoracyjny, który chciałbyś wyeksponować? Umieść zatem lustro na przeciwległej ścianie, dzięki czemu wzmocnisz uzyskany efekt i będziesz mógł cieszyć się niezwykłym widokiem z różnych punktów pomieszczenia. Poszukujesz lustra, dzięki któremu osiągniesz wszystkie zamierzone efekty i stworzysz przestrzeń, o jakiej marzysz? Z chęcią zaprojektujemy i stworzymy lustra na wymiar! Wrocław to główne miejsce naszej działalności, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy podjęli się realizacji w innym miejscu. Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami już teraz i poznaj szczegóły naszej oferty!