October 23, 2023 2 min read

Daszki szklane to nowoczesne rozwiązanie architektoniczne, które przyciągnie uwagę niejednej osoby. Zastosowane szkło wprowadza naturalne światło oraz czyni przestrzeń innowacyjną, minimalistyczną. Taka opcja wykorzystywana jest zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Dużo osób zastanawia się jednak, czy daszki szklane są bezpieczne. Dzisiaj rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Spis treści:

  1. Bezpieczne, jeśli odpowiednio zaprojektowane i spełniające normy
  2. Jakość i grubość szkła również ma ogromne znaczenie
  3. Zwróć uwagę na konstrukcję nośną i system mocowania
  4. Do tego regularna konserwacja i przede wszystkim konsultacja z profesjonalistą

Bezpieczne, jeśli odpowiednio zaprojektowane i spełniające normy

Już na etapie projektu należy zwrócić uwagę na obowiązujące standardy. Przepisy bezpieczeństwa są najważniejsze. Jeżeli daszki szklane spełniają wszelkie normy, to nie masz się czym martwić. Prawidłowo wykonane i zamontowane daszki będą służyły Ci rewelacyjnie przez lata.

Jakość i grubość szkła również ma ogromne znaczenie

W przypadku tego rodzaju daszków szkło powinna wyróżniać wysoka jakość. Rozważ szkło hartowane albo laminowane. Dlaczego? Chodzi głównie o wytrzymałość oraz zmniejszenie ryzyka rozbicia, jeśli doszłoby do uszkodzenia. Z kolei grubsze szkło dużo lepiej znosi wszelkie obciążenia. Mamy na myśli choćby intensywne opady śniegu lub spadające gałęzie czy liście jesienią. Koniecznie weź powyższe czynniki pod uwagę.

Zwróć uwagę na konstrukcję nośną i system mocowania

Sama konstrukcja daszku także ma ogromne znaczenie. Elementy nośne, złącza i mocowania powinny zostać odpowiednio zaprojektowane. Tak jak już wspomnieliśmy, kwestie bezpieczeństwa oraz uwzględnienie obciążenia staje się niezwykle istotne. Konstrukcja musi więc wziąć pod uwagę powyższe czynniki. Starannie oraz solidnie wykonane mocowanie zapobiegnie wszelkim ryzykownym sytuacjom. Mówimy między innymi o nagłym zerwaniu się daszku bądź właśnie jego przeciążeniu. Nie dopuść do takiego zdarzenia.

Do tego regularna konserwacja i przede wszystkim konsultacja z profesjonalistą

Warto co jakiś czas sprawdzać stan szkła, mocowania i konstrukcji. Wtedy będziesz mógł rozwiązać ewentualne problemy zawczasu. Dzięki temu nie musisz martwić się o trwałość bądź bezpieczeństwo. Co najważniejsze, przemyśl konsultację z profesjonalistą, który nie dość, że udzieli Ci wsparcia, to zaprojektuje oraz zamontuje całość. Nasi specjaliści chętnie wykonają dla Ciebie daszki szklane Wrocław. Wtedy możesz być pewien, że wszystkie normy czy standardy bezpieczeństwa zostaną zachowane.