October 23, 2023 2 min read

Jesteś na etapie urządzania swojego lokum? A może przeprowadzasz remont, lub chcesz odświeżyć wizualnie swoje wnętrze? Jeśli choć jeden z przedstawionych scenariuszy brzmi dla Ciebie znajomo, koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą Ci w wyborze idealnego lustra!

Spis treści:

  1. Zwróć uwagę na rozmiar
  2. Jaką funkcję ma pełnić takie lustro?
  3. Wolisz nowoczesny design czy styl retro?
  4. Lustro z podświetleniem, a może z szafką?

Zwróć uwagę na rozmiar

W pierwszej kolejności warto zacząć od rozważenia, jaką powierzchnię powinno mieć takie lustro. Ważne jest zachowanie balansu, aby nie było ani zbyt małe, ani za duże. Jeżeli szukasz lustra do małego pomieszczenia, nie należy przesadzać z wielkością, aby ten element wyposażenia nie był przytłaczający. Warto przy tym pamiętać o tym, że lustra mogą pomóc w optycznym powiększeniu przestrzeni.

Jaką funkcję ma pełnić takie lustro?

Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać lustro, weź też pod uwagę jego przeznaczenie. Czy przykładowo ma ono zawisnąć w łazience, czy może w sypialni? A może potrzebujesz dekoracyjnego lustra, które zawiśnie w przedpokoju? Poszczególne rodzaje luster mają różne wielkości oraz cechy. Lustro łazienkowe będą np. odporne na wilgoć, co jest wysoce istotne przy poszukiwaniach lustra do tego pomieszczenia.

Wolisz nowoczesny design czy styl retro?

Kolejny aspekt przy wyborze takiego lustra dotyczy tego, w jakim stylu będzie wykonane. Kluczowe jest to, aby harmonizowało z resztą aranżacji w danym pomieszczeniu. Dzięki temu stworzysz spójną całość, a lustro będzie stanowiło estetyczny dodatek to reszty wystroju. Dobrym tropem będzie wykonanie lustra na wymiar. Dzięki temu będziesz mieć wpływ na wszystkie aspekty związane z jego wyglądem oraz właściwościami. Z pewnością będziesz zadowolony z dokonanego wyboru!

Lustro z podświetleniem, a może z szafką?

Na rynku znajdziesz też nowoczesne lustra z podświetleniem. Dzięki takiej funkcjonalności wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, jak również makijażu czy układanie fryzury stanie się o wiele prostsze! W przypadku luster łazienkowych popularnością cieszą się też lustra zamontowane na froncie szafek nad umywalką. To rozwiązanie 2w1, które sprawdzi się świetnie szczególnie w przypadku niedużych powierzchni, gdzie kluczowe jest jak najbardziej funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni.

Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci garści inspiracji w zakresie tego, jak wybrać idealne lustro do swojego wnętrza. Nie zwlekaj i przystąp do poszukiwań modelu, który podkreśli walory danego pomieszczenia.