December 20, 2023 2 min read

Lustro jest nieodzownym elementem każdej łazienki, to w nim przeglądamy się każdego ranka, kiedy to szykujemy się do wyjścia do pracy, szkoły czy na inne spotkanie. Dlatego, jeśli jesteś na etapie planowania swojej łazienki lub jej urządzania, z pewnością nie możesz zapomnieć o tym ważnym elemencie jej wystroju. Jednak na jakie lustro warto postawić – wklejane czy zawieszanie? Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki rodzaj wybrać, zostań z nami do końca artykułu, w którym przybliżymy Ci plusy i minusy obu tych rozwiązań.

Spis treści:

  1. Plusy i minusy lustra wklejanego
  2. Lustro zawieszane – poznaj jego plusy i minusy
  3. Jakie lustro wybrać do łazienki – ostateczne rozstrzygnięcie

Plusy i minusy lustra wklejanego

Lustro wklejane ma to do siebie, że idealnie wpisać je można w przestrzeń, a wcześniej także w projekt całej łazienki. Takie lustro najlepiej prezentuje się w znacznie większych wymiarach, niż standardowe lustra dostępne w sklepach, a z jego pomocą można w łatwy sposób optycznie powiększyć całe pomieszczenie. Takie lustro przyklejane jet bezpośrednio do ściany lub na wcześniej przygotowaną powierzchnie, jeśli chcemy, aby nasze lustro było zrównane z okalającymi je płytkami. Kolejnym plusem tego lustra jest fakt, że nie grozi mu upadek, ponieważ jest mocno przytwierdzone do nawierzchni, dzięki czemu minimalizujemy także szanse na jego stłuczenie. Lustro wklejane ma jednak także kilka minusów, jednym z nich jest fakt, że takiego lustra nie da się usunąć bez ingerencji w całą łazienkę, czyli np. wtedy, kiedy będziemy chcieli lekko zmodyfikować jej wnętrze. Należy także pamiętać, że jedyną możliwością na usunięcie wklejanego lustra z łazienki jest jego zbicie. Jeśli marzy Ci się lustro wpisane we wnętrze Twojej łazienki, warto postawić na lustra na zamówienie. Wrocław oraz inne większe miasta z pewnością posiadają sklepy, gdzie z łatwością zamówisz lustro na indywidualny wymiar.

Lustro zawieszane – poznaj jego plusy i minusy

Największym plusem lustra zawieszanego jest fakt, że w łatwy sposób można wymienić je na inne i dostosować je do swoich obecnych upodobań. Minus to natomiast jego mocowanie, które nie zawsze jest wystarczająco wytrzymałe. Można jednak w łatwy sposób zadbać o to, mocując lustro na odpowiednich kołkach i taśmach.

Jakie lustro wybrać do łazienki – ostateczne rozstrzygnięcie

Jakie lustro do łazienki – wklejane czy zawieszane? Wybór zależy oczywiście od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Warto mieć jednak na uwadze wszelkie wady i zalety obu tych rozwiązań. Z pewnością postawisz na rozwiązanie, które spisze się u Ciebie najlepiej.