October 23, 2023 2 min read

Potrzebujesz lustra w swoim domu, jednak nie masz na nie wystarczająco dużo miejsca w pomieszczeniu lub na ścianie? Jeśli masz w swoim domu dużą szafę przesuwną – problem z głowy – to idealne miejsce na zamontowanie lustra w Twoim domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zagracasz ani pomieszczenia, ani ścian w swoim mieszkaniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie lustro zamówić do przesuwnej szafy – zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdziesz wiele cennych porad.

Spis treści:

  1. Jakie lustro wybrać do szafy przesuwnej?
  2. Jak przykleić lustro do drzwi przesuwnych?
  3. Lustro to niezbędny element w każdym domu!

Jakie lustro wybrać do szafy przesuwnej?

Drzwi od szafy przesuwnej to doskonałe miejsce, aby bez zabierania przestrzeni lub wolnego miejsca na ścianach zamontować w domu dodatkowe lustro. Jakie lustro do szafy przesuwnej wybrać? Przede wszystkim zastanów się jakiej wielkości lustra potrzebujesz – czy ma być ono dokładnie wpisane w ramę drzwi od szafy, czy ma mieć np. swój unikalny kształt. Kolejną sprawą jest wybór koloru szkła, dzięki takiej możliwości możesz jeszcze lepiej dopasować lustro do stylu, jaki panuje w Twoim domu. Przy wyborze lustra warto zadbać także o bezpieczeństwo, tym bardziej, jeśli po Twoim domu lubią grasować rozbrykane smyki. W takim wypadku warto postawić na szkło, które rozbija się na kawałki i które nie mają ostrych krawędzi, dzięki czemu prawdopodobieństwo skaleczenia jest znacznie mniejsze.

Jak przykleić lustro do drzwi przesuwnych?

Chcesz samodzielnie zamontować lustro do drzwi przesuwnych w swojej szafie? Pamiętaj, aby robić to w poziome, przy zdjętych z szafy drzwiach, czyli na leżąco. Dzięki temu przyklejenie lustra będzie zdecydowanie łatwiejsze, zrobisz to dokładniej i nie stworzysz tym samym zagrożenia, że lustro wyślizgnie Ci się z rąk i zbije. Przed montażem dokładnie wyczyść drzwi szafy i odtłuść je, aby klej trzymał się jak najlepiej. Po przyklejeniu obciąż w bezpieczny sposób lustro, aby jeszcze lepiej przykleiło się do drzwi szafy.

Lustro to niezbędny element w każdym domu!

Lustro to naszym zdaniem niezbędny element w każdy domu. Lustro służy oczywiście do przeglądania się w nim i sprawdzania jak wyglądamy, jednak w pomieszaniu pełni ono także funkcje dekoracyjne. Montaż lustra to doskonały sposób na optyczne powiększenie wybranej przestrzeni. Sprawdzi się ono także jako designerski dodatek w salonie, sypialni czy przedpokoju. Potrzebujesz lustra o spersonalizowanej wielkości? Skorzystaj z oferty dostępnej w wielu sklepach i wybierz lustra na wymiar. We Wrocławiu, jak i w innych większych miastach, z łatwością zamówisz tego typu lustro do swoich czterech kątów.