November 22, 2023 3 min read

Chcesz wprowadzić ożywczy pierwiastek do swojego salonu? Zależy Ci na urozmaiceniu tego pomieszczenia? Zastanawiasz się, jak nadać mu oryginalnego charakteru? We wszystkich tych przypadkach umiejętnie dobrane lustro może być odpowiedzią na wspomniane dążenia!

Spis treści:

  1. Lustro jako efektowny dodatek
  2. Określ kształt, rozmiar i miejsce
  3. Dobierz lustro do stylu pomieszczenia
  4. Ozdobne dekoracje ścienne
  5. Klasyczne czy zdobne ramy?
  6. Szukasz nietypowego rozwiązania?
  7. Znajdź lustro do swojego wnętrza

Lustro jako efektowny dodatek

Współcześnie lustra pełnią nie tylko praktyczną funkcję. Mnogość dostępnych kształtów i rodzajów sprawia, że doskonale sprawdzą się także jako stylowa dekoracja. Od Ciebie zależy, czy postawisz na jedno duże, czy może kilka mniejszych. Pomimo zmieniających się trendów lustra są chętnie wykorzystywane przy stylizowaniu wnętrz. Jeżeli zatem zastanawiasz się nad tym, jakie lustro do salonu, poniższe wskazówki powinny ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego modelu.

Określ kształt, rozmiar i miejsce

Zanim przystąpisz do poszukiwań lustra, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jaki kształt będzie najlepszy do Twojego salonu. Równie istotny jest też dobór rozmiaru. Takie lustro nie powinno być ani za duże, aby nie przytłaczać ściany, ani za małe. Mogłoby wówczas nie zapewnić pożądanego efektu i wtopić się niezauważone na powierzchni ściany. Nie bez znaczenia pozostaje też dobór kształtu.

Ważne jest to, aby nawiązywało kolorem, fasonem czy obramowaniem do stylistyki pomieszczenia. Dzięki temu stworzenie harmonijnego efektu przyjdzie Ci o wiele prościej.

Dobierz lustro do stylu pomieszczenia

Przy poszukiwaniach luster do salonu należy też wziąć pod uwagę, aby tworzyło harmonijną całość z resztą dotychczasowej aranżacji. Jeżeli np. Twój salon jest urządzony w stylu minimalistycznym, lustro również powinno wpisywać się w ten motyw. Jeśli zaś szukasz lustra do pomieszczenia, w którym dominuje np. styl prowansalski, wówczas warto sięgać po takie modele, które mają poprzecierane ramy, a jeszcze lepiej, aby były rzeźbione. W przypadku, gdy przemawia do Ciebie styl nowojorski, wówczas ramy lustra również powinny być lustrzane. Mogą za to być w nieco innym kolorze, np. delikatnie szarym lub błękitnym. Lustra w stylu glamour z kolei wymagają połysku na ramie.

Ozdobne dekoracje ścienne

Jeżeli szukasz pomysłu na to, jak ożywić puste ściany, a nie chcesz wieszać obrazów czy plakatów, wówczas uniwersalnym pomysłem będą lustra. To ponadczasowy patent na aranżację wnętrz. Na rynku znajdziesz ogromny wybór luster wiszących w przeróżnych wielkościach i kształtach. Świetnym miejscem na ulokowanie go będzie np. przestrzeń nad komodą, ale nie tylko. Sprawdzi się w wersji solo, jak i w ramach kilku mniejszych wariantów. Uzyskasz wtedy ciekawą kompozycję i oryginalny akcent, który w każdej chwili możesz przearanżować.

Klasyczne czy zdobne ramy?

Przy wyborze lustra nie sposób też pominąć kwestii obramowania. Jeżeli wolisz postawić na jedno wyraziste lustro, wtedy dobrym pomysłem będzie dobranie ramy w taki sposób, aby korespondowała z resztą aranżacji w Twoim domu. Powinna też odpowiadać osobistym preferencjom. Wolisz szerokie, zdobne ramy? A może przemawiają do Ciebie lżejsze formy? Dobierz odpowiednie lustro w zależności od tego, jakie są Twoje gusta. Jeśli np. jesteś entuzjastą stylu rustykalnego, wówczas dobrym rozwiązaniem będą np. niewielkie lustra okolone wiklinowymi plecionkami. Takie połączenie materiałów zapewni Ci pożądane rezultaty i wpisze się w klimat takiego naturalnego wnętrza. Ramy luster wykonane z patyczków będą stanowić doskonałą ozdobę w przypadku pomieszczeń, w których dominują naturalne materiały.

Szukasz nietypowego rozwiązania?

Jeżeli masz ściśle sprecyzowane potrzeby względem takiego lustra, albo chcesz stworzyć coś wyjątkowego w swoim salonie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z pomocy profesjonalnego zakładu szklarskiego, który będzie w stanie spełnić nawet najbardziej skomplikowany projekt. Zespół ZGLASS tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy kompleksowo zajmą się całym przedsięwzięciem. Mowa tutaj zarówno o opracowaniu szczegółowego projektu, zwymiarowaniu, a następnie wykonaniu lustra i jego montażu. Dzięki takiemu podejściu można oczekiwać pełnej wygody i komfortu, co przekłada się też na możliwość decydowania o każdym detalu przy produkcji takiego lustra. Warto też zastanowić się nad tym, czy potrzebujesz oświetlenia tego elementu, czy też nie. Dobrze dobrane lustra na wymiar we Wrocławiu to synonim zadowolenia i wysokiej jakości.

Znajdź lustro do swojego wnętrza

Powyższe wskazówki powinny ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego lustra do Twojego salonu. Umiejętny dobór tego elementu pozwoli Ci cieszyć się urozmaiconym wnętrzem. Poza dekoracyjnymi walorami nie sposób też pominąć faktu, że lustra pomogą optycznie powiększyć przestrzeń. Jeżeli zatem oczekujesz takiego rezultatu, koniecznie przystąp do poszukiwań optymalnego lustra, które podkreśli atuty Twojego wnętrza i doda mu wyjątkowego charakteru w szybki i łatwy sposób!