January 19, 2024 2 min read

Wybór odpowiedniej szyby do prysznica powinien być podyktowany kilkoma czynnikami. Mowa tutaj między innymi o przewidzianym na ten cel budżecie, ale także kwestii estetyki czy trwałości. Poniżej znajdziesz praktyczne opisy różnych szyb prysznicowych.

Spis treści:

  1. Jaka szyba do prysznica będzie dla Ciebie odpowiednia?
  2. Szkło hartowane to najczęstszy wybór
  3. Szkło matowe jest synonimem elegancji
  4. Szkło laminowane to kolejna alternatywa

Jaka szyba do prysznica będzie dla Ciebie odpowiednia?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka szyba do prysznica będzie właściwa, warto w pierwszej kolejności postawić na jej funkcjonalność. Powinno to iść w parze razem z estetyką. W końcu taka szyba stanowi integralny element wyposażenia każdej łazienki. Coraz większy odsetek osób decyduje się na skorzystanie z zamówienia szyby prysznicowej na wymiar. To doskonałe rozwiązanie zarówno do małych łazienek, jak i tych większych. Pozwala efektywnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Decydując się na kooperację z ekspertami z ZGLASS możesz liczyć na fachowe doradztwo, przygotowanie precyzyjnych pomiarów i montaż. Kompleksowa realizacja usługi pozwoli Ci w pełni cieszyć się z uzyskanego rezultatu.

Szkło hartowane to najczęstszy wybór

Jeśli zastanawiasz się, jaka szyba pod prysznic sprawdzi się u Ciebie, warto przyjrzeć się walorom szyby hartowanej. Jest to najczęściej spotykany wariant wśród klientów. Wynika to z faktu, że szkło hartowane cechuje się znacznie większym stopniem wytrzymałości niż zwykłe szkło, co powoduje, że jest ono bardziej odporne na uderzenia. Na uwagę zasługuje też kwestia bezpieczeństwa. W przypadku uszkodzenia rozpada się bowiem na małe, tępe kawałki, co w efekcie minimalizuje ryzyko obrażeń.

Szkło matowe jest synonimem elegancji

Szkło matowe zapewnia większą prywatność, ponieważ jest mniej przezroczyste niż to błyszczące. Jest również łatwiejsze do utrzymania w czystości, ponieważ mniej widoczne są na nim ślady wody oraz środków do mycia. Jeśli zatem chcesz kierować się estetyką i wygodą, wówczas warto rozważyć matową szybę prysznicową.

Szkło laminowane to kolejna alternatywa

Szkło laminowane składa się z dwóch warstw szkła połączonych warstwą folii, co sprawia, że jest bardziej odporne na uszkodzenia. W przypadku pęknięcia folia utrzymuje kawałki szkła w miejscu, co minimalizuje ryzyko obrażeń. Troska o bezpieczeństwo powinna znajdować się wysoko na Twojej liście priorytetów przy poszukiwaniach szyby prysznicowej.

Przed podjęciem decyzji skonsultuj się z ekspertami, np. z ZGLASS, którzy specjalizują się w produkcji szklanych wyrobów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dopasować taką szybę do Twoich oczekiwań oraz aktualnych trendów projektowych i stylu aranżacji łazienki.