Podłogi szklane

Dlaczego warto zdecydować się na podłogi szklane?

Podłogi szklane to zdecydowanie nowatorskie i bardzo estetyczne rozwiązanie, które można zastosować nie tylko w swoim prywatnym domu, ale i w wielu różnych miejscach publicznych. To doskonały pomysł w przypadku sklepów, gabinetów lekarskich czy innego rodzaju firm, które chcą stworzyć miejsce przykuwające uwagę, estetyczne, a jednocześnie szalenie nowoczesne. Szklane podłogi zyskały na popularności zwłaszcza w ostatnim czasie i nic nie zapowiada się na to, aby miało to ulec zmianie.

Szklana podłoga - wysoka jakość i bezpieczeństwo

Niektóre osoby czują pewnego rodzaju obawy, gdy pada stwierdzenie szklana podłoga. Niemniej jednak realizowane przez nas podłogi ze szkła, oczywiście są najwyższej jakości i wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one stabilne, antypoślizgowe i przede wszystkim w pełni bezpieczne. Zdecydować się można na całą podłogę ze szkła lub tylko na pewien fragment. Oczywiście, realizując nasze projekty szklanych podłóg, wykorzystujemy tylko i wyłącznie wielowarstwowe szkło bezpieczne, które jest odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób nie ma obawy o to, że mogłoby ono pęknąć czy się porysować. Zachowuje doskonały wygląd na bardzo długi czas.

Podłoga ze szkła tłumiąca hałasy i odporna na uszkodzenia

Nasza podłoga ze szkła została zaprojektowane również w taki sposób, aby skutecznie tłumić hałasy. Oprócz tego oczywiście jest zabezpieczona przed kruszeniem się, zarysowaniami, pęknięciami czy ogniem. Nawet spadający na nią przedmiot, nie jest w stanie jej rozbić. Wszystko to sprawia, że zaproponowana przez nas podłoga jest po prostu bezpieczna i z powodzeniem może zostać zastosowana również w domowych warunkach. Całość podłogi z reguły zbudowana jest z kilku laminowanych tafli szkła o różnej grubości. Najczęściej jest to połączenie szkła niehartowanego i hartowanego, dla uzyskania dodatkowego wzmocnienia.

Podłogi szklane antypoślizgowa

Czy można coś zrobić, aby podłogi szklane były antypoślizgowe? Jak najbardziej. Wystarczy warstwę zewnętrzną pokryć specjalną warstwą antypoślizgową, która znajdzie się na wierzchniej części szkła hartowanego. Dzięki temu po takiej podłodze będzie można bez problemu chodzić czy nawet biegać w skarpetkach. Antypoślizgowa warstwa to polecane rozwiązanie zwłaszcza wtedy gdy, w domu są dzieci. Odpowiednio nałożona warstwa antypoślizgowa, jest zabezpieczona przed ścieraniem się i traceniem odpowiedniej kolorystyki.