Parawan szklany

Parawan szklany - komfort przy każdej kąpieli

Wiele osób traktuje łazienkę jako miejsce absolutnej prywatności. Szczególnie dotyczy to tego momentu, w którym wchodzimy do wanny i chociaż na kilkanaście minut całkowicie odcinamy się od wszystkich zmartwień. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, możemy bez najmniejszych problemów zamontować parawan szklany. Jest to fantastyczne rozwiązanie zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Instaluje się je jako alternatywa dla zasłony prysznicowej w momencie, w którym wannę łączymy z prysznicem.

Parawan szklany cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na estetykę oraz skuteczność. Przede wszystkim świetnie wygląda on w wielu wnętrzach, na czele z nowoczesnymi łazienkami skąpanych w bieli. Dodatkowo nie musimy się martwić o mokrą podłogę oraz krople wody w całej łazience podczas brania szybkiego prysznica w naszej wannie.

Szklany parawan w różnych rodzajach

Trudno nie odnieść wrażenia, że każda łazienka jest zrobiona nieco inaczej. W niektórych wanny są prostokątne, w innych owalne, a jeszcze inne są ustawione od ściany do ściany - szczególnie w mniejszych przestrzeniach.

Na szczęście szklany parawan można bez problemu dostosować do powierzchni, na której się znajduje. Trudno sobie wyobrazić składaną konstrukcję ze szkła długą na prawie dwa metry na kilku metrach kwadratowych. Takie składane rozwiązania można zastosować wtedy, kiedy chcemy całkowicie oddzielić wannę od pozostałej części łazienki.

Znacznie częściej spotykanym rozwiązaniem jest szklany parawan zaledwie na części prysznicowej. Stosuje się go przede wszystkim na mniejszych powierzchniach, przy których znajdziemy także wanny obudowane z trzech stron.

Parawany szklane do każdej wanny

Przesuwne rozwiązania są znacznie popularniejsze wśród tych osób, które dysponują większym metrażem w łazience. Parawany szklane można wtedy zarówno wykorzystać jako pełną osłonę przed pozostałą częścią łazienki w trakcie brania prysznica, jak również swobodnie oprzeć rękę na ramie wanny przy leżeniu w kąpieli. Jest ono umieszczone na specjalnych prowadnicach, które zapewniają komfort użytkowania w każdym momencie. Podobnie zresztą jak parawany szklane przesuwne, dzielące się zazwyczaj na dwie lub trzy części.

Dzięki nim poprawimy estetykę w łazience, ale także unikniemy jej zachlapania podczas brania prysznica. Takie rozwiązania cieszą się stale rosnącą popularnością również na ich niezawodność - możemy się nimi cieszyć przez wiele długich lat.