October 23, 2023 2 min read

Szkło w kuchni nadaje pomieszczeniu elegancji, ale też minimalistycznego charakteru. Coraz częściej korzystamy z takiego rozwiązania, aby podkreślić detale za pomocą danego materiału. Jeżeli jednak nie masz pomysłu, jak wykorzystać szkło i odpowiednio je zaaranżować, chętnie przedstawimy Ci kilka interesujących inspiracji.

Spis treści:

  1. Szkło w kuchni pod postacią szklanych blatów pięknie uzupełni przestrzeń
  2. Szyby na frontach szafek prezentują się rewelacyjnie
  3. Panele na ścianie mogą być formą doskonałej dekoracji
  4. Do tego szklane naczynia i pojemniki
  5. Nie moglibyśmy pominąć szklanego oświetlenia

Szkło w kuchni pod postacią szklanych blatów pięknie uzupełni przestrzeń

Trzeba przyznać, że szkło w kuchni wygląda po prostu fenomenalnie i możesz zastosować je na kilka sposobów. Co powiesz choćby na szklane blaty? Odbijające się od nich światło zwyczajnie zachwyca oraz czyni przestrzeń wyjątkowo elegancką. Niektóre blaty mogą posiadać także dodatkową możliwość podświetlenia. Wieczorami stworzysz więc nietuzinkowy klimat.

Szyby na frontach szafek prezentują się rewelacyjnie

Pewnie nie raz widziałeś szklane panele lub drzwiczki zamontowane w szafkach kuchennych. Dzięki nim pomieszczenie nabiera na lekkości, ale też ponownie – elegancji. Nowoczesny wygląd zdecydowanie przyciąga wzrok. Wybierz przezroczyste albo matowe szkło. Niech zadecydują Twoje preferencje. Pamiętaj, że możesz również urozmaicić takie fronty o ciekawie wyglądające wzory.

Panele na ścianie mogą być formą doskonałej dekoracji

Świetnym rozwiązaniem są również panele na ścianie, które prezentują się elegancko i z klasą. Bardzo często takie panele umieszczamy za blatami. Widnieją też wtedy na nich wybrane wzory, dopasowane do wystroju kuchni. Ponownie największe znaczenie mają tu Twoje upodobania. Każdy wyobraża sobie kuchnię zupełnie inaczej. Daj szansę swojej wyobraźni oraz konkretnej wizji.

Do tego szklane naczynia i pojemniki

Szklane naczynia w formie misek, szklanek czy talerzy oraz szklane pojemniki do przechowywania żywności to must have. Szkło jest bezpieczne dla zdrowia oraz nie wchodzi w reakcję z jedzeniem. Właśnie dlatego tak często korzystamy z określonych akcesoriów podczas przygotowywania rozmaitych posiłków.

Nie moglibyśmy pominąć szklanego oświetlenia

Szklane oświetlenie to niezwykle stylowy akcent. Wykorzystaj lampy wiszące czy kinkiety, aby dodać kuchni odrobinę magii, ale też rozjaśnić całe pomieszczenie. Co tu dużo mówić, postaw na szkło do kuchni Wrocław i skorzystaj z naszej zróżnicowanej oferty.